AK Parti Liderliğe Taşıyor

Şubat 27, 2009

Türkiye’ye ak günler getiren AK Parti’nin Türkiye’yi potansiyel bir dünya gücü yapmasında ki faktörler neler?Dünya ekonomi bankasının ve IMF’ nin son verilerine göre Türkiye gelecek 10 yılda dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi içindeki yerini alacak. Bu açıklamalar dünya pazarının ekonomik kriz geçirdiği şu dönemlerde bir hayli dikkat çekmekte.  Bilindiği üzere Türkiye 2001 yılında derin bir ekonomik krizle sarsıldı. 2002 seçimlerinde İktidar olan AK Parti krizin etkisini kısa zamanda piyasalardan sileceğine dair söz vermişti. Peki sözünü tuttumu? Evet tuttu ihracat 7 yılda yüzde 300 arttırıldı, dışa bağımlılık azaltıldı, enflasyon düşürüldü, ve bir çok ekonomik reform yapıldı. Şimdi ise Lider 10 ekonomi arasında Türkiye’nin da adı geçiyor. Bu Türk milletini sevindirsede akla şu soruyu getiriyor . Niye 10. sırada olmakla yetinelim. Merak etmeyin sayın Başbakan’ın buna da bir cevabı var. Hedefimiz 10 değil 1 numara olmak. Yeni  yüzyılda AK Parti iktidarı ile Ekonomi Lideri olacak Türkiye daha bir çok alanda da lider olacağa benziyor.
Sağlıkta halka hizmet için devlet bütçesinden büyük bir ödenek ayırılarak reformların hızlandırılması, eğitim müfredatının yeniden gözden geçirilerek tekrar düzenlenmesi, sanatı ve sanatçıyı destekleyerek bir çok kültürel yeniliğin yapılması, Türkiye’nin dünyanın en iyi ve en çok turist çeken 3.turizm ülkesine dönüştürülmesi şüphesiz sosyal hizmet anlayışına önem veren bir devletin yapması gerekeninden de fazla bir iş. AK Parti iktidarı ile bu ve bunun gibi sayısız sosyal hizmete kavuşan milletimiz şimdi Avrupa’nın gıpta etmeye başladığı bir millet olmaya başladı. Sizce hizmet anlayışında hep milletin yanında olan Avrupa devletleri şimdi neden Türkiye’ye gıpta ile baksın. Nedeni çok basit çünkü Türkiye AK Parti iktidarı ile devlet halk için vardır anlayışı çerçevesinde  eşsiz bir örnek teşkil etmeye başladı.
Askeri teknolojiyi büyük oranda destekleyen AK Parti askeri gelişime hem maddi hem manevi olarak çok büyük katkılarda bulunuyor.  Hükümetin büyük desteği ile şu an Dünya’da en iyi ordu olarak ilk 3’e giren TSK yabancı devletlerin büyük oranda çekindiği bir kurum oldu. Bu durum da Türkiye’nin dünya’da askeri güç olarak ilk sıraları almasına katkıda bulunuyor. Ayrıca büyük askeri gücümüz, Başbakanımızın o büyük dik duruşu ve tavrı ile Ortadoğuda yaptırımı olacak bir güç olarak Türkiye’nin her bölgede liderlik konumu artıyor.

Reklamlar

7 Responses to “AK Parti Liderliğe Taşıyor”

 1. İbrahim Nail Acar Says:

  hakikaten yakın gelecekte Türkiye’nin bir süper güç olduğuna şahit olacağız.bu blogu hazırlayan arkadaşlara teşekkürler. fakat bunu okuyan arkadaşlarımızda lütfen arkadaşlarıyla paylaşsın. bunları duyurmamız gerek…

 2. öner alemdar Says:

  Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde dünyaya hükmedecez inşallah.

 3. ali Says:

  ii ki varsın büyük başbakan

 4. recep (erenler ) Says:

  evet hayal değil hiç bir şey sen oldukça başbakınımız allah razı olsun ( ERENLERGENÇLİK )

 5. D@RıC@ GeNçLiK Says:

  bu yazılanları okumak nasıl büyük bir keyif anlatamam. Allah sizlerden razı olsun sayın başbakanım…

 6. kamilikemal Says:

  aslında diğer liderlere de hak vermek lazım bi kere eşit şartlarda yarışmıyorlar. tayyip erdoğan gibi bir liderin karşısında devletin bin bahçesi olsa baykalın üç tarafı “yamyamlarla çevrili” denizleri başa çıkmasının imkanı varmı:))
  Allah başbakanımızla beraber ülkemizin yolunu açık etsin..

 7. sevdesu Says:

  Allah Recep Tayip Erdoğanı başımızdan eksik etmesin
  amin….


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: